Upgrade An 650 K3 na K4

Edytor:MariuszBurgi

… czyli montaż spojlerka przeciwdeszczowego w An 650 K3.

Kliknij żeby powiększyć Sytuacja jest tym bardziej nieprzyjemna, że zawirowania wody (błota) spod kół brudzą ponad przeciętnie lewą strunę skutera razem z siedziskiem kierowcy. Po głębszym zastanowieniu się dochodzimy do wniosku, że Suzuki nie prowadziło swoich testów pojazdami prototypowymi w czasie jazdy w deszczu, bo jak można by tego nie zauważyć? Jeśli ten sam test jazdy po mokrym wykonamy modelem K4 zauważymy, że problem nie istnieje… Odpowiedź jest prosta- K4 został doposażony w mały spojlerek pod lewą płozą skutera, który skutecznie chroni nasze udo i bok skutera przed rozbryzgiwanym błotem.

 

 

Kliknij żeby powiększyć No cóż… użytkownicy modelu K3 mogą dołożyć sobie ten niezbędny element Burgmana kupując go w ASO Suzuki za całe 50 PLN . Cały montaż zajmuje dosłownie 15 minut i nie nastręcza większych problemów.

Kliknij żeby powiększyć
Wystarczy odkręcić lewą płozę skutera i przyłożyć spojlerek w końcu przetłoczenia tuż przed wgłębieniem od spodu płozy. Zaznaczamy np. smarem lub farbką miejsca na śruby w spojlerku i przykładamy go delikatnie w miejsce, gdzie ma zostać zamocowany. Po odznaczeniu miejsc wiercimy małe otworki i przykręcamy spojlerek do płozy . Na końcu przykręcamy lewą płozę, zakładamy gumowe podesty i możemy ruszać w drogę… w mokrą, deszczową drogę.

Cała operacja, tak jak napisałem ani nie jest czasochłonna ani specjalnie kosztowna. Tym bardziej, więc Suzuki powinno doposażać bezpłatnie modele K3 podczas serwisów w ASO, ale niestety tak się nie dzieje i użytkownik sam musi się zatroszczyć o swój komfort jazdy w deszczu największym maxi- skuterem świata od Suzuki.

MariuszBurgi

Kliknij żeby powiększyć