Test Yamaha T- max 500 ABS w/g niemieckiego Roller Magazin

Edytor:Redakcja

Stary model T- maxa, który był produkowany w latach 2001- 2003 nigdy nie należał do wyjątkowo chętnie kupowanych maxi skuterów… wystarczy spojrzeć w rankingi sprzedaży na świecie i oferty ogłoszeń pojazdów używanych aby potwierdzić tę tezę. Dlaczego tak się stało trudno jednoznacznie powiedzieć… Przecież skuter był bardzo dobrze wykonany, miał wspaniały dwucylindrowy silnik a jego właściwości jezdne nie budziły zastrzeżeń. Na pewno jednym z głównych powodów tak kiepskiej sprzedaży był silny konkurent, który w 2002 roku odebrał klientele Xp’ kowi… Mowa oczywiście o Burgmanie 650. Innym poważnym powodem jaki zniechęcał fanów maxi skuterów do Yamahy była wysoka cena.
Mimo małej sprzedaży T- maxa Yamaha w roku 2004 wprowadziła nowy udoskonalony model posiadający wtrysk paliwa, nowe zegary, większą moc i poprawiony układ hamulcowy z systemem ABS.
Z racji braku T- maxa 500 po modernizacji na naszym rynku i niemożności przetestowania osobiście jego możliwości zmuszeni jesteśmy posiłkować się niemieckim testem jaki właśnie przeprowadzili redaktorzy czasopisma Roller- Das Scooter Magazin. W translacji pomógł nam jak zwykle nieoceniony klubowicz Dr. Big, który przetłumaczył dla Was wrażenia z jazd nowym modelem Yamahy T- max z ABS’ em. Zapraszam do lektury i dyskusji na ten temat na nasze maxi forum.

POWRÓT T- MAX’ A 500