Test kasku firmy Jeb’s HHC

Edytor:Mariusz Burgi

 

Pod koniec zeszłego roku wpadł mi w oko ciekawy kask typu JET. Głównym argumentem przemawiającym za zakupem była ciekawa stylistyka połączona z atrakcyjną ceną oraz ciekawość jak sprawdzi się produkt znanej włoskiej firmy Jeb’s w „terenie”.

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć

Pierwsze, co zauważymy to dość nietypowy wygląd opisywanego kasku. Skorupa pokryta jest materiałem gumowanym zapobiegającym wyślizgnięciu się np. podczas noszenia. Innym plusem takiej powłoki jest większa odporność na zarysowania, których podczas użytkowania nie da się uniknąć. Kaski z połyskiem czasem po pierwszych dniach używania posiadają widoczne rysy.

Ciekawym elementem testowanego Jet’ a jest jego szyba z małą listwą w górnej części umożliwiającą łatwiejsze zamykanie. Dość rzadko spotykamy w kaskach szyby z wycięciem na nos. Wygląda to nietypowo i ciekawie.
Wyściółka wykończona jest materiałem oddychającym ze wstawkami siatki dystansowej na wysokości karku, czoła i policzków. Całość sprawia pozytywne wrażenie.

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć

Jak w czasie jazdy?

Podczas testu nie odnotowałem problemów z zapinaniem i odpinaniem zamka pod brodą. System „push” działał precyzyjnie. Atrakcyjna i nietypowa szyba z wycięciem na nos sprawdza się dobrze w mieście, kiedy nie przekraczamy 60 km/h. Niestety powyżej tej prędkości zaczyna mocno wiać a odczuwalny chłód w czasie zimowych testów był mało przyjemny… bez kominiarki ani rusz.
Minusem kasku jest brak daszku, który w czasie deszczu chroni nasz wizjer przed zalewem wody. Z drugiej strony bezdaszkowa konstrukcja gwarantuje nam ciszę. Nawet podczas jazdy z prędkością 100 km/h jak na Jet’ a panowała w kasku względna cisza. Nie zauważyłem też wyraźnej wrażliwości na podmuchy wiatru. Na pewno dużą zasługę należy przypisać niskiej masie wynoszącej 1000 gr.

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć

Dla kogo dedykowany jest kask?

Kask świetnie nadaje się dla skuterzystów jeżdżących głównie w miejskim gąszczu. Idealny, na co dzień w ciepłe dni oraz jako tzw. kask rezerwowy dla pasażera. Produkt dla indywidualistów, którzy lubią się wyróżniać w tłumie. Cena detaliczna kasku wynosi 455 PLN, jednak aktualnie można go nabyć w warszawskim Scooterlandzie w promocyjnej cenie 290 PLN.

Kliknij żeby powiększyć

Reasumując plusy i minusy…

+ fajna, nietypowa stylistyka kasku oraz szyby
+ powłoka gumowana poprawiająca walory użytkowe
+ dobra jakość wykończenia
+ niska masa
+ atrakcyjna cena (w promocji)
+ niski poziom hałasu w czasie jazdy

– wystarczająca ochrona przed wiatrem tylko do prędkości 60 km/h
– brak daszka chroniącego przed deszczem i słońcem

Kask do testów przekazała firma: http://www.scooterland.com.pl
ul. Modlińska 103a
03-184 Warszawa
(0) 22- 423 90 58
Strona producenta: http://www.jebs-helmets.com/home.php

Tekst i foto: MariuszBurgi