Test bielizny firmy Cuerdo

Edytor:Mariusz Burgi

Każdego dnia, kiedy zakładam obcisłą kurtkę a temperatura na dworze oscyluje między 20- 30 stopni mam niemały dylemat…, co założyć pod kurtkę? Koszulka t- Shirt, którą najczęściej zakładam nie jest ani właściwa ani higieniczna, ponieważ gołe ręce stykają się ze skórą kurtki a zwykły materiał poliestrowo- bawełniany powoduje pocenie się po kilku minutach jazdy w upale. Jeśli zdecyduje się na bluzę z długim rękawem to kontakt ciała ze skórzaną kurtką będzie mniejszy jednak pocenie się ciała pozostanie. Jak więc ubierać się pod kombinezonem w okresie letnim, aby nasze ciało zachowało jak najdłużej komfort i naturalną równowagę?

 

Z pomocą maxi- skuterzystą przychodzi rodzima firma Cuerdo, która oferuje nam bieliznę na maxi- skuter opartą o materiał Meryl®. Bieliznę Cuerdo miałem okazję testować podczas dłuższych jazd po mieście i w trasie przy temperaturach od 0 do 25 stopni. Bluza i kalesony zaraz po rozpakowaniu wydają się być jakby z zupełnie innego materiału aniżeli te z jakiego wykonane są nasze koszulki, bluzy, które zakładamy na co dzień. Materiał jest bardzo rozciągliwy, przez co po założeniu idealnie dopasowuje się do ciała. Szwy są cienkie i zupełnie nie wyczuwalne podczas jazdy. Najważniejszą rzeczą, którą zauważyłem momentalnie było widoczne zmniejszenie się pocenia ciała, przez co komfort jazdy wyraźnie wzrastał… Może wydawać się to dziwne, ale tak jak klimatyzacja w samochodzie poprawia nasze samopoczucie fizyczne tak bielizna, którą testowałem powodowała naturalną równowagę i większy komfort w czasie jazdy jednośladem… komfort, który był nie osiągalny przy jeździe w zwykłej koszulce.

Kliknij żeby powiększyć

Materiał Meryl® poza lepszym odprowadzaniem ciepła daje nam także lepszą ochronę przed zimnem (zatrzymując ciepło) oraz ochronę biologiczną. Dzięki obecności specjalistycznego czynnika bakteriostatycznego znajdującego się w matrycy polimerowej ubrań z materiałem Meryl® , (która jest cechą składową włókna, a nierozprowadzonego tylko po powierzchni tkaniny) nie powstaje zjawisko przechodzenia czynnika z tkaniny na skórę (tym sposobem minimalizowane jest zjawisko wywoływania alergii). Mówiąc wprost- bielizna ta jest idealna dla osób z podrażnieniami skóry oraz alergików.

Materiał Meryl® Skinlife z którego wykonana jest testowana bielizna to nic innego jak bakteriostatyczne włókno, które utrzymuje naturalną równowagę na powierzchni skóry bez względu od natężenia wykonywanych ruchów.
Producent gwarantuje, że obecność czynnika bakteriostatycznego w strukturze polimeru Meryl® Skinlife nie zaniknie nawet po 30 praniach bądź pozostanie do końca używalności bielizny. Poza tym produkt przeszedł pomyślne próby w kontakcie z oczami i ustami, co także warte jest wzmianki.

Osobiście po zrobieniu pierwszych kilkuset kilometrów wiedziałem, że na pewno zaprzyjaźnię się z tym rodzajem bielizny i będę ją stosował, ponieważ przy jej stosowaniu nasza jazda staje się bardziej komfortowa oraz bardziej higieniczna. Jak to mówią w tej reklamie- „Jesteś tego warty”!

Bluza z membraną wiatrochronną firmy Cuerdo.

Okres jesienno- zimowy często zmusza nas do ubierania się zupełnie inaczej niż byliśmy przyzwyczajeni w czasie letnich wycieczek. Odpowiednia kurtka z membraną połączona suwakiem ze spodniami, rękawice, kominiarka i wysokie buty to podstawa, jednak, jeśli mamy do przejechania dużą odległość i w perspektywie kilka godzin w siodle przy temperaturze bliskiej 0 stopni żarty się kończą. Kilku godzinna jazda w takich warunkach możliwa będzie tylko przy zastosowaniu dodatkowej, odpowiedniej bielizny, która ochroni nas przed wiatrem i chłodem.

Firma Cuerdo posiada w swojej ofercie bluzę z membraną, która świetnie chroni nasze ciało przed niskimi temperaturami i zimnym wiatrem. Materiał, z którego wykonana jest bluza wygląda dokładnie jak membrana Windstoper® .
Bluzę miałem okazję przetestować podczas wyjazdu w Bieszczady, kiedy jej zalety dały o sobie znać przy temperaturach bliskich 0 stopni Celsjusza. W połączeniu z bielizna z materiału Meryl® Skinlife momentami przy jeździe w temperaturze powyżej 10 stopni było mi wręcz za ciepło.

Jedyną wadą są postoje (np. podczas spożywania obiadu w restauracji), kiedy miałem problem ze zbyt dużym nagrzewaniem się ciała a co za tym idzie nadmiernym poceniem. Uczucie to było porównywalne do zamknięcia w termosie. Podczas przerw należy, więc po wejściu do ciepłego pomieszczenia niezwłocznie się rozebrać, aby późniejsza jazda była nadal komfortowa a bielizna sucha.

Kliknij żeby powiększyć

Reasumując… Bieliznę z membraną zbliżoną do materiału „Windstoper®” mogę polecić wszystkim zmarzluchom oraz osobą, które jeżdżą w dalsze trasy zarówno w lecie jak i w okresie jesienno zimowym.

Na koniec trochę o cenach*:

Koszula Cuerdo Meryl® Skinlife – 85 PLN
Kalesony Cuerdo Meryl® Skinlife- 85 PLN
Bokserki Cuerdo Meryl® Skinlife- 50 PLN
Kominiarka Cuerdo Meryl® Skinlife- 33 PLN

Bluza Cuerdo z membraną wiatrochronną- 150 PLN.

*ceny detaliczne

Bielizną do testów dostarczyła firma Cuerdo z Legionowa.
Adres: Legionowo, Ul. Norwida 7/80.
Tel/ Fax- (22) 774- 11- 80
Tel. Kom- (0) 602- 623- 807

Sprzedażą detaliczną bielizny firmy Cuerdo zajmuje się m. in:

Ret Bike
Kiełpin, Ul. Klonowa 22a
Tel.- (22) 732- 81- 22
Tel. Kom- (0) 601 449 788

Scoterland
Warszawa, Ul. Modlińska 103a
Tel/ Fax- (22) 676- 91- 51
Tel. Kom- 693- 324- 912

  MariuszBurgi

Kliknij żeby powiększyć