Test akcesoryjnej owiewki – windscreen Light Top (MV/WIL 2)

Edytor:dr.big

Wszystko zaczęło sie od tego, że po kupnie T- Maxa zaczęły mi przeszkadzać silne podmuchy wiatru.
Dochodziło nawet do tak absurdalnych sytuacji w których szybka kasku zamykała się z impetem już przy 90 km/h.
Szum i hałasy w kasku stawały się przy większych prędkościach uciążliwe, a jazda z otwartym wizjerem(co tak lubię) zgoła niemożliwa.
Zacząłem rozglądać się za jakimś rozwiązaniem tego problemu. W grę wchodziły dwie szyby: pierwsza, dłuższa Yamahy i druga firmy GIVI. Rozwiązanie yamahowskie widziałem już w Lęborku na T- Maxie RobaB. i niezbyt mi sie ono spodobało. Drugą możliwością było założenie szyby GIVI, jednak o tej usłyszałem już wiele złego i nawet MariuszBurgi potwierdzał, że szyba ta dosyć szybko się rysuje.

Przez przypadek natrafiłem na niemieckiej stronie na opis dodatkowej szybki przykręcanej do szyby oryginalnej, była ona w użyciu na Burgmanie 400 K2 i jej opis przypadł mi do gustu.
Nie zastanawiając się długo, zamówiłem ją, mając nadzieję że przyjdzie jeszcze przed wyjazdem do Chorwacji.
Szybka przyszła po 2 dniach i została przeze mnie błyskawicznie zamontowana. Dwa dni później ruszaliśmy do Chorwacji. Po przejechaniu 4500 km, mogę spokojnie powiedzieć, że zakup okazał się w moim przypadku jak najbardziej trafiony. Ro przejechaniu tylu kilometrów i dodatkowych testach nocnych, oraz niestety jednym przejeździe w deszczu, stwierdziłem dużą poprawę w komforcie jazdy. Turbulencje spowodowane zawirowaniami powietrza są dużo mniej dokuczliwe, szumy i hałasy w kasku zostały znacznie zredukowane.
No i najważniejsze, w końcu mogę podróżować z otwartym wizjerem nawet przy prędkości 140 km/h.
Sposób mocowania tego dodatkowego „spojlerka“ pozwala na pełna regulacje ustawienia, a nawet na całkowite złożenie w przypadku nocnego deszczu, tak wiec nie musimy sie obawiać przypadkowego oślepienia.
  Szybkę mogę spokojnie polecić wszystkim tym, którzy, podobnie jak ja, szukają nietypowego rozwiązania problemu „napierającego wiatru“. Jedynym minusem tego rozwiązania jest może cena wahająca się w granicach 60 Euro. No ale czego nie robi się dla hobby skuterowego…

Przedłużenie szyby można zamówić tutaj.
Firma która je produkuje to verholen.de

DR.BIG

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć
Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć
Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć