bev500.txt

Edytor:Joomla

bev500.txt

Piaggio Beverly 500ie Cruiser
– model 2007

Kliknij żeby powiększyć

Po sześciu latach od wypuszczenia Beverly, Piaggio oddaje do użytku zrestylingowaną wersję – Beverly Cruiser z jednostkami napędowymi 250 i 500 ccm. Od momentu wejścia do sprzedaży, Beverly dzięki swoim właściwością jezdnym, oraz wysokiej niezawodności (jak mówią włosi) szybko podbiło serca znacznej części skuterzystów i stało się rewolucją na rynku jednośladów. Trend na maxiskutery na dużych kołach jeszcze nie zdążył się zadomowić wśród użytkowników polskich dróg, jednak jest to jeszcze kwestia paru lat i rozszerzenia ofert producentów z Japonii, którzy w Polsce są, z jakiegoś powodu, bardziej popularni. 170 tysięcy – to pojazdy sprzedane od 2001 roku, co świadczy o niekwestionowanym sukcesie Beverly, od teraz wspomagane będą drugą opcją – tak .. Piaggio nie wycofuje ze sprzedaży zwykłego Beverly, ale daje możliwość większego wyboru w ofercie „wysokich kół”. Nie wiemy jak będzie się to prezentowało na naszym rynku, jednak w Europie Beverly Cruiser już powinien pojawiać się w salonach w obydwóch wersjach silnikowych w cenach 5650 Euro za 500ie, oraz 4600 euro za wersje z silnikiem o połowę mniejszym.

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć

Przydomek „cruiser” nie pojawił się w nazwie skutera przypadkowo. Przednia część przeszła delikatny restyling. Uwagę zwraca, pokaźnych rozmiarów centralnie umieszczony, reflektor w stylowej chromowanej ramce. Także chromowana jest kierownica, która wykonaniem odbiega od standardowych rozwiązań skuterowych a bardziej przypomina koncepcje z Dragstarów, Shadow’ów, Vulcanów i Intruderów. Mamy tu rurową konstrukcję na której, przy wewnętrznej stronie manetek, umieszczone są, także zapożyczone z motocykli, bloczki oprzyrządowania. Zasiadając za stery nowego Beverly, zadbajmy o to, żeby mieć pod ręką ciemne okulary. Dlaczego ?? Odpowiedź to chrom, chrom i leszcza raz chrom. Spoglądając na kokpit naszego skutera trudno nie zauważyć chromowanych lusterek, zbiorniczków płynu, wykończenia manetek, ciężarków kierownicy, podkładki pod licznikami oraz wyraźnego napisu „cruiser” – wszystko to w chromie. Także pozostałe elementy w skuterze opatrzone są w chromowane wstawki, ale po kolei ….

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć

Po tym jak przyzwyczaimy się do bijącego blasku, naszym oczom ukazuję się schludnie zaprojektowana deska rozdzielcza. Centralnie umieszczone dwa zegary, to obrotomierz i prędkościomierz, na którym znajduję się jeden licznik dzienny i jeden całkowity. Zegary rozdziela chromowana nasadka, z 6 otworami na kontrolki (paliwo, kierunkowskazy etc). Nad lewym kolanem, wkomponowany w wewnętrzną część przedniej owiewki, mamy wskaźnik paliwa. Wszystkie te elementy są analogowe, idealnie pasujące do stylu nowego Beverly.

Zrestylingowany przód to przede wszystkim wspomniany reflektor, oraz chromowany grill z wkomponowanym logiem Piaggio. Tył Beverly to nowy błotnik, oraz chromowany bagażnik, także z boku umieszczono chromowane wstawki, z logo- emblematem skutera.

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć

Silnik nowego Beverly to jednostka przedstawiona już w Gilerze Fuoco. MASTER 500ie Euro 3, ma pojemność 493ccm, akronim „master” pochodzi od Multi-valve Super Torque Engine Range; 4 zaworowy, chłodzony cieczą, z podwójnym zapłonem osiąga moc 39,5 KM przy 7250 rpm co rozpędza cruisera do 160 km/h. W wersji 250 silnik pochodzi z linii Quasar; osiąga 22 KM przy 8250rpm co pozwala uzyskać 125 km/h.