Burgman 650 Executive

Edytor:Joomla

Właśnie miałem okazję dokładnie obejrzeć najnowszą odmianę Burgmana 650. Jest to nowa wersja o dumnej nazwie „EXECUTIVE”.

Gdzie mamy różnice porównując EX’a z wersją normalną???  

Burgman 650 Executive

Właśnie miałem okazję dokładnie obejrzeć najnowszą odmianę Burgmana 650. Jest to nowa wersja o dumnej nazwie „EXECUTIVE”.

Kliknij żeby powiększyć

Gdzie mamy różnice porównując EX’a z wersją normalną???
Kliknij żeby powiększyć Główną różnica to zainstalowanie ABS’u czyli systemu antypoślizgowego. Całe urządzenie podniosło mase pojazdu o 6 kilogramów (238 i 244 kg). Pojawiła się na zegarach kontrolka, która informuję nas o sprawnym działaniu tego systemu. Niestety system nie ma wyłącznika, który pozwolił by nam odłączyć ABS a szkoda.

Kliknij żeby powiększyć Składanie następuję poprzez przyciśnięcie dwu poziomowego przycisku na lewym panelu przełączników. Cała operacja trwa moment i po chwili możemy wciskać się w najmniejsze szczeliny podczas jazdy w korkach czy w czasie wjazdu do wąskiego garażu. Generalnie dodatek bardzo potrzebny w tym skuterze z racji dość szeroko rozstawionych lusterek. Pomysł na piątkę.

Kliknij żeby powiększyć Kolejnym dodatkiem, jaki dostaniemy w wersji ekskluzywnej to oparcie dla pasażera dodatek wręcz niezbędny. Nareszcie pasażer może siedzieć w pełni bezpiecznie i nie będzie musiał zaciskać rąk na bocznych uchwytach w czasie żwawych przejazdów za miastem. Sam miałem okazję sprawdzić co czuję pasażer jadący bez oparcia, kiedy przy prędkości 160 km/h skuter wpadnie w hopkę … mamy wtedy ochotę przykleić się do siedzenia. Teraz z sisi-barem mamy większe poczucie bezpieczeństwa.

Kolejne różnice należą już do zmian kosmetycznych:

1. Nowe poszycie kanapy wersja „standard” posiada poszycie typu gumowo-antypoślizgowego z charakterystycznym kropkowanym akcentem. Executive natomiast materiał skajo-podobny, coś jak na fotelu prezesa dużej firmy. Niestety w moim odczuciu nie jest to materiał, który świadczyłby o ekskluzywności, ale o gustach się przecież nie rozmawia.

2. Innaczej nachylony wlew paliwa , Kliknij żeby powiększyć jest on teraz bardziej nachylony, co miało na celu poprawę komfortu tankowanie. Delikatnej zmianie uległa również klapka wlewu paliwa , posiada teraz delikatne przetłoczenie.

Kliknij żeby powiększyć 3.Nowe nakładki osłaniające wydech. Są one całe w chromach i nadają Burgmanowi bardziej dystyngowanego tonu. Jeśli już jesteśmy przy chromach warto wspomnieć o ciężarkach na kierownicy, które mamy również chromowane.

4. Nowe emblematy z napisami Executive mają delikatnie zaznaczyć, że wersja, którą oglądamy jest ekskluzywną opcją i tak już wypasionego skutera.

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć

Na koniec warto dodać,że na 2004 rok Suzuki dodało nową wersje kolorystyczną swojego topowego skutera, czarny kolor uzupełnia wersje srebrną i niebieską obecną od 2002 roku.

PODSUMOWANIE

Teraz, jeśli zapragniemy wejść w posiadanie An’a 650 staniemy przed dość trudną decyzją. Wersja standard na początku marca kosztuje w salonach 43.300 pln a wersja Executive blisko 46.000 pln. Za te niecałe 3 tyś.zł otrzymujemy w sumie wiele dodatków jednak najważniejsze z nich to ABS, elektryczne składanie lusterek i SISI-BAR dla pasażera. Czy warto dołożyć tą kasę??? A może kupić wersje bez ABS’u a te 3 tyś. PLN zainwestować w kask, kurtkę, kufer i alarm? Na te pytania nie odpowiemy, z takim dylematem zostawiamy Was sam na sam.

Wkrótce zamieścimy krótki test An 650 z ABS.

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć
Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć