Relacja z XI Zlotu Maxi Skuterów *Burgmania 2015*

Minęło kilka miesięcy od naszej sztandarowej imprezy, czyli XI Ogólnopolskiego Zlotu Maxi Skuterów, który w tym roku odbywał się w Nowym Jasińcu. Nadszedł więc czas na wspomnienia i powrót do czerwcowych emocji… Zapraszamy do relacji…

W dniach 5 – 7 czerwca 2015 r. w miejscowości Nowy Jasiniec nad Zalewem Koronowskim odbył się XI Zlot Maxi Skuterów Burgmania 2015. Patronat główny nad Zlotem sprawował kujawski Szaman, który zapewnił wszystkim uczestnikom rewelacyjną pogodę.

Pierwsi zlotowicze przyjechali do ośrodka Kręgiel już w czwartek, aby zapewnić sobie kilka dodatkowych chwil na zwiedzanie malowniczej kujawskiej okolicy. Już tradycyjnie jako pierwsi przyjechali Karo- Linka z Jordanem. Nasza para bacznie przyglądała się przygotowaniom pomagając w wielu przedzlotowych zadaniach. Oficjalne otwarcie biura zlotowego nastąpiło w piątek w godzinach porannych. Organizatorzy w blasku słonecznych promieni oczekiwali na pierwsze ekipy. Prawdą jest, że chwilami nie mieli co robić, ale nadjeżdżające grupy były coraz większe . Uściskom witających się przyjaciół nie było końca. Niektórzy nie widzieli się przecież od zeszłorocznego zlotu. Każdy z przyjezdnych otrzymał pakiet startowy w postaci koszulki zlotowej oraz kilku przydatnych gadżetów.

W godzinach popołudniowych ruszyły pierwsze piątkowe konkurencje. Oprócz tych dla wytrawnych zlotowiczów organizatorzy przygotowali tez atrakcje dla najmłodszych uczestników. Nasze pociechy musiały wykazać się zdolnościami plastycznymi wydrapując kredą na kostce brukowej swój projekt maxi skutera. Emocje były ogromne, a poziom umiejętności bardzo wyrównany. Do udziału w następnych konkurencjach organizatorzy zachęcali wszystkich zwiększając nieco poziom decybeli i ogłaszając ten fakt przez megafony. Pierwszym konkursem skuterowym był slalom między słupkami z wiadrem napełnionym do pełna wodą. Tu liczył się jak najlepszy czas oraz jak najmniejsza ilość rozlanej wody. Zwycięzca zaskoczył wszystkich zarówno pierwszym jak i drugim parametrem. Tradycyjnie już nie mogło zabraknąć wśród konkurencji rzutu oponą skuterową. W tym przypadku prowadzący podzielił ekipy na damską i męską. Faceci wykazali się siłą, a panie dały pokaz zegarmistrzowskiej precyzji. Trzecią konkurencją tego dnia było przeciąganie liny w stylu * jeden na jednego *. Walczący o dobry wynik musieli pokazać siłę oraz wytrzymałość fizyczną na miarę Pudziana. Ku naszemu zaskoczeniu nie zabrakło takich osób zarówno w gronie męskim jak i damskim. Wśród współzawodników oraz obserwatorów emocje sięgały zenitu.

W godzinach wczesno wieczornych na scenie odbyło się oficjalne otwarcie Zlotu. Na początku została odczytana lista obecności poszczególnych regionów , które zasiliły szeregi imprezy. To nie była zwyczajna lista. Każda z grup, która została wyczytana musiała jak najgłosniej wykrzyczeć hasło Burgmania !!! Bezkonkurencyjna okazała się grupa ze Śląska, która z rąk organizatorów odebrała nagrodę specjalną. Była to butelka zacnego trunku z logo naszego Klubu. Piątkowy wieczór zakończyła biesiada przy grillu oraz dyskoteka przygotowana przez naszego DJ.

Dniem największych atrakcji była sobota. Najważniejsza oczywiście była burgmaniowa parada, która w asyście dwóch motocykli policyjnych , radiowozu oraz karetek pogotowia ruszyła około godz. 11- stej. Konwój skuterów był wyjątkowo imponujący, bo liczył aż 217 maszyn !!! Miejscem docelowym parady był parking, na którym spoczęły nasze gabloty. Tutaj każdy z uczestników mógł przeżyć niezapomnianą przejażdżkę wojskowymi samochodami terenowymi , mógł skosztować przepysznej grochówki, a najbardziej spragnieni chłodu udali się na zwiedzanie podziemnych bunkrów.

Ze względu na bardzo wysoką temperaturę powietrza powrót do ośrodka musieliśmy nieco przyspieszyć. W promieniach palącego słońca dojechaliśmy z powrotem do Kręgla. Po obiedzie zaczęły się następne konkurencje . I tym razem nie mogło zabraknąć konkurencji skuterowej. Był to slalom z łyżeczką umieszczoną w ustach. To nie wszystko ! Dla utrudnienia na łyżeczce zagościło jajko, które na każdym łuku marzyło, żeby spłatać figla i wyskoczyć na asfalt ze swojego miejsca.

Dla smakoszy piwa przygotowaliśmy zawody w piciu piwa przez słomkę. Uwaga ! Wygrała kobitka !!! Ostatni konkurs był typowo zręcznościowy. Każdy w jak najkrótszym czasie musiał wkręcić w odpowiednie miejsce świecę zapłonową. Zgadnijcie kto wygrał tym razem ? Zwycięzcą został nasz nadworny perkusista pokazując konkurentom co daje wieloletni trening gry na perkusji. Równolegle do zawodów inni zlotowicze mogli zobaczyć pokazy koronowskiej straży pożarnej, która zaskoczyła nas swoją sprawnością i determinacją w ratowaniu ofiar wypadków drogowych.

Jedną z największych atrakcji Zlotu była możliwość skorzystania z jazd testowych najnowszymi modelami skuterów i motocykli BMW. Tu należy się wielki ukłon chłopakom z BMW Motorrad. Nie można też nie wspomnieć, że wielu z nas miało okazję pojechać na tor motocyklowy do Bydgoszczy. Tam pod okiem instruktora mogliśmy podciągnąć swoje skuterowe umiejętności prowadzenia naszych maxi. Po konkurencjach wszyscy zmęczeni i wygłodzeni ruszyliśmy na kolację. Może nie była ona jakoś mega wypasiona, ale kolega Bobas przez mikrofon wytłumaczył wszystkim jak wygląda gastronomia na Kujawach. Swoją drogą ciekawe, czy kelner, który nas obsługiwał miał zastrzał na jednym ze swoich palców. Ci co byli na imprezie dokładnie wiedzą o co chodzi. Wieczorną imprezę przy scenie tym razem rozpoczęło rozdanie kamizelek sztafetowych, które po klubowej licytacji trafiły do prawowitych właścicieli.

Następnym ważnym punktem programu była aukcja, którą przeprowadzili Ewik i Wrzonio. Każdy kto brał udział w licytacji mógł stać się posiadaczem wyjątkowych gadżetów. Zebrane pieniądze zasiliły konto naszego klubowego kolegi, który od kilku lat dzielnie walczy z ciężką chorobą. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w licytacji, że nie żałowali funduszy na tak szczytny cel.

I wreszcie przyszedł czas na rozdanie nagród za wszystkie przeprowadzone konkurencje. Emocje były ogromne, a nagrody zaskakiwały nawet najbardziej wymagających. W tym miejscu bardzo dziękujemy naszym Sponsorom !!! Sobotni wieczór zakończyła zabawa taneczna oraz wspólna biesiada, która była podsumowaniem tegorocznego XI Zlotu Burgmania 2015. W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim , którzy zaszczycili nas swoją obecnością na Zlocie. Jednocześnie przepraszam za małe niedociągnięcia, których mimo ogromnego zaangażowania nie udało nam się uniknąć.

Kochani Burgmaniacy !!! Do zobaczenia za rok na XII naszej flagowej imprezie Burgmania 2016 . Jeszcze raz dziękuję naszym Sponsorom, dzięki którym mogliśmy znacznie uatrakcyjnić nasz Zlot :

Autos Solec Kujawski http://www.autos.com.pl

Inter Motors http://intermotors.pl

Motoakcesoria http://www.moto-akcesoria.pl

Upromex http://www.upromex.pl

BMW Autofus http://www.bmw-autofus.pl

WILMAT TORUŃ . http://www.wilmat.pl

CASTORAMA TORUŃ . http://www.castorama…lepy/torun.html

RRMOTO http://www.rrmoto.pl

BEST MOTORS http://www.best-motors.pl

PZM Bydgoszcz http://www.pzm.bydgoszcz.pl

Velvet Group Bydgoszcz http://www.velvet.bydgoszcz.pl

Schumacher Packaging GmbH zakład Bydgoszcz http://www.schumacher-packaging.com

Igotex http://www.iglotex.pl

Oerlemans kuchnia experta http://www.oerlemans-foods.pl

Fanex http://fanex.pl

Radio Gra Toruń http://gra.fm/

Tekst: Bobas

Foto: Wybrane zdjęcia uczestników zlotu

Wątek na forum gdzie znajdziecie więcej zdjęć i wrażeń ze zlotu *Burgmania 2015*.