Peugeot Geopolis 250

Edytor:Mariusz Burgi

Peugeot Geopolis 250

 

Kliknij żeby powiększyć

Oryginalny styl, oraz silnik włoskiego koncernu Piaggio to recepta Peugeota na pozyskanie klientów poszukujących ergonomii, prostoty użytkowania, oraz wygody w segmencie średnich pojemności na dużych kołach.

Geopolis znajduje sobie miejsce gdzieś pomiędzy Aprilią Scarabeo a Piaggio Beverly, z którymi to współdzieli 250cm jednostkę napędową – jednocylindrową, 4 zaworową z elektronicznym wtryskiem, produkująca 22KM, w pełni zachowując normy Euro 3.
Za zatrzymanie stada 22 koni mechanicznych odpowiadają zaciski firmy Nissin, działające na dwóch tarczach hamulcowych – 260mm z przodu, oraz 240mm z tyłu. Dodatkiem dla tego zestawu może być system wspomagania hamowania ABS/PBS.

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć

Producent opisując Geopolisa wyraźnie zaznacza przeznaczenie skutera do użytku dla kobiet. Zgrabna sylwetka, spokojne, delikatne kształty ale dynamiczne krzywizny – to wszystko ma zwrócić uwagę kobiecego oka. Siedzisko umieszczone na wysokości 78cm także ma być elementem zachęcającym damską klientele do wyrażenia zainteresowania Geopolisem.

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć

Za oświetlenie drogi przed jadącym Geopolisem odpowiadają 55 watowe żarówki H7 – jak mówi producent – rodem z 407’ki.
Schowek pod siedzeniem da rade zmieścić dwa kaski typu JET. Nie jest to wiele, jednak w porównaniu do innych pojazdów na dużych kołach, wynik ten jest satysfakcjonujący. Ciekawym gadżetem może być sposób otwierania schowka. Oprócz standardowego sposobu z kluczyka, mamy w zapasie możliwość użycia pilota – pierwszy raz takie rozwiązanie zaprezentowane zostało w pierwszej generacji Gilery Nexus.

[Rozmiar: 8045 bajtów] [Rozmiar: 10549 bajtów]

Geopolis dostępny będzie w trzech wersjach wyposażenia:
Premium – podwójne halogeny, immobiliser, otwieranie schowka z pilota, komputer pokładowy, gniazdko 12V
City – to samo wyposażenie co w wersji Premium, plus wkomponowany w tylną część pojazdu łańcuch anty-kradzieżowy ABUS .
Executive – wyposażenie CITY oraz dodatkowo ABS/PBS, asferyczne lusterka.

Ceny:
Premium – 4000e
City – 4150e
Executive – 4600e