Kymco K50 concept – nowość 2017

Kymco przedstawia nowy concept maxi skuter o oznaczeniu roboczym K50, który właśnie zaprezentowano na targach Tokyo Motor Show 2016. Skuter tworzy nowy segment marki – Super Touring i ma być modelem przełomowym. Co dziś wiadomo… Do konstrukcji mają zostać użyte lekkie materiały aluminiowe, w tym najważniejsze – rama oraz wahacz tylny, co pozwoli na zauważalne zmniejszenie masy. Przednie zawieszenie to znany i ceniony upside- down z podwójnymi tarczami od Brembo oraz zaciskami promieniowymi. Na tyle znajdziemy boczny amortyzator, podobny do tego, który montowany jest w BMW C650 Sport/GT. K50 ma być napędzany motorem dwucylindrowym o pojemności 650 ccm, który (info nieoficjalne) będzie konstrukcyjnie powiązany z BMW i ma posiadać podwójny „mapping” (pełnej i niskiej mocy). Napęd przenoszony na tylne koło, podobnie jak w Tmax’ie 530 za pomocą pasa. Na wyposażeniu nowego Kymco znajdą się światła LED, hamulce z ABS, schowek pod kanapą mieszczący dwa kaski oraz kilka nowinek technicznych. Przewidywane wprowadzenie na rynek to jesień 2017.

 Światowa premiera Kymco K 50 Concept “The Thrills of Touring”

Z ponad 50 letnim doświadczeniem i wiedzą w rozwoju skuterów, KYMCO nie tylko wyróżniło się na rynku krajowym, ale również zyskało ogromne uznanie w oczach klientów na całym świecie. W swojej przeszło 50 letniej historii KYMCO stało się jedną z najchętniej wybieranych marek skuterów i nadal prowadzi długofalową misję tworzenia pojazdów , które zdobywają serca konsumentów na całym świecie. Na Tokyo Motorcycle Show 2016 KYMCO miało przyjemność zaprezentować swój najnowszy flagowy maxi skuter – K50 Concept. Pojazd został wyposażony w najbardziej nowatorskie rozwiązania Kymco. K50 jest pionierem nowego segmentu skuterów klasy „Super Touring”, który łączy w sobie zarówno wygodę i komfort klasycznego skutera z osiągami zarezerwowanymi dla motocykli. Jest to supernowoczesny skuter, który najlepiej definiuje “The Thrills of Touring”, zapewniając niezrównane doświadczenia z jazdy, które pozwalają cieszyć się każdą podróżą, bez względu na to czy jest to jazda miejska czy wyprawa po kraju.

Wspaniały design z nowoczesnym silnikiem i lekką konstrukcją.

Lakierowane pod kolor elementy, ostre krawędzie reflektorów oraz tylne światła w technologii LED nadają K50 futurystycznego wyglądu. Ostre krawędzie elementów nadwozia nie tylko nadają pojazdowi agresywnego wyglądu, ale również sprawiają, iż pojazd jest niezwykle aerodynamiczny co w połączeniu ze starannie wyprofilowaną szybą sprawia, że nawet przy wysokich prędkościach sylwetka stawia niskie opory. Zbudowany z lekkich stopów dwu cylindrowy, rzędowy silnik zaprojektowany został tak, aby duża moc oddawana była liniowo, ale zdecydowanie, sprawiając że pojazd poradzi sobie w każdych warunkach niezależnie od sposobu jazdy. Układ wydechowy zestrojony został tak, aby z tłumika wydobywał się rasowy gardłowy, a jednocześnie nie nachalny dźwięk.

Specjalnie zaprojektowane i stworzona ze stopu aluminium rama pojazdu gwarantuje K50 lekkość, a zarazem dużą sztywność nadwozia. Zaawansowane tylne zawieszenie zaprojektowane zostało z myślą o zapewnieniu komfortu zarówno podczas spokojnej jazdy jak i pewności prowadzenia w szybko pokonywanych łukach. Obniżona kanapa zapewnia komfort dla jeźdźców niezależnie od ich wzrostu przy czym schowek pod kanapą wciąż jest w stanie pomieścić dwa kaski. Kymco odbiera niezliczone wyrazy uznania na wielu motoryzacyjnych imprezach (Pekin, Mediolan, Monachium, Tokyo). Stale rozbudowywana sieć dystrybucji stawia produkty Kymco wśród najchętniej wybieranych pojazdów na wielu kontynentach (Europa, Azja, Ameryka Południowa, Afryka). K50 Concept powstał, aby uczcić 50 lat historii Kymco i z zamiarem wyznaczenia standardów rozwoju firmy na kolejne 50 lat.

Info & foto: kymco.pl