Kurtka ze spodniami na skuter dla najmłodszych

Edytor:Mariusz Burgi

Kurtka ze spodniami na skuter dla najmłodszych firmy Feliks.

Kliknij żeby powiększyć

Co zrobić, kiedy w naszych wyjazdach skuterowych chcą uczestniczyć nasze pociechy? Teoretycznie, jeśli przekroczą 8 lat i będą dosięgać do nóżek dla pasażera a nasz skuter jest wyposażony w tylne oparcie nie ma żadnych przeciwwskazań. Wtedy najważniejszym problemem będzie odpowiedni kask i ubiór dla małych pasażerów.

 

Przeglądając oferty różnych firm w naszym kraju bardzo ciężko znaleźć jakąkolwiek propozycję. Właśnie taką ciekawą propozycję dla dzieciaczków znalazłem w firmie Feliks. Oto opis odzieży, która była testowana na odcinku Warszawa- Stegna Gdańska- Warszawa.

Kliknij żeby powiększyć

Kurtki i spodnie dziecięce w firmie Feliks szyte są w jednym rozmiarze. Jest to rozmiar 134, czyli na wiek ok. 8- 10 lat. Co zrobić, kiedy standardowy wymiar jest za mały lub za duży na naszego małego skuterzystę? Firma jest na tyle elastyczna, że może na specjalne zamówienie dopasować długość spodni, rękawów czy szerokość pasa. Wystarczy udać się do siedziby firmy i zrobić pomiary.

Z czego wykonana jest kurtka.

Kliknij żeby powiększyć

Głównym elementem kurtki jest materiał membranowy odporny na ścieranie typu Cordura. Wykończenie kołnierza obszyte jest siatką dystansową o właściwościach bakteriostatycznych. Jest to bardzo ważne, kiedy dziecko nie będzie używało kominiarki a ów materiał zmniejszy podrażnienia szyi.
Na wysokości barków oraz na łokciach wszyte są cienkie protektory gąbkowe, które nie ograniczają ruchów dziecka a jednocześnie spełniają swoją rolę w stopniu podstawowym.

Kliknij żeby powiększyć

Rękawy posiadają suwaki, które nie mają tendencji zaciągania materiału a także rzepy umożliwiające regulacje. Wewnątrz znajdziemy także siatkę dystansową dodatkowo z membraną klimatyczną. Nasz skuterowy turysta ma do dyspozycji dwie kieszenie zewnętrzne zamykane na suwak oraz jedną kieszeń wewnętrzną. W dolnej części u dołu kurtki z tyłu znajduje się szeroki pas chroniący dziecko przez podwiewaniem w czasie jazdy. O bezpieczeństwo na drodze dbają poprzeczne pasy wykonane z materiału typu 3M. Oczywiście kurtka posiada suwak umożliwiający połączenie kurtki ze…

…Spodniami.

Kliknij żeby powiększyć

Wykonane są one także z Cordury. Wyposażone są w regulację pasa na sprzączce oraz suwaki w dolnej części nogawek. Na kolanach znajdziemy podobnie jak w kurtce miękkie ochraniacze. Bardzo ważnym elementem spodni są szelki, które zapobiegają opuszczaniu się w chwili, gdy rozepniemy suwak łączący „dół” z „górą”. Tutaj także producent zastosował pasy odblaskowe, które oświetlane w nocy są wyraźnie zauważalne.

Opis wrażeń z jazdy naszej testerki.

Kliknij żeby powiększyć

Pierwsze, co usłyszałem od mojej małej pasażerki po przebyciu połowy dystansu testowego (330 km) to brak narzekania na chłód czy wiatr mimo temperatury otoczenia rzędu 15 stopni celsjusza. Nie było też słów krytyki na uwieranie czy ogólnie komfort jazdy. Jedynym problemem były trochę zbyt krótkie nogawki spodni, przez co momentami dziecko odczuwało pęd wiatru. Sądzę, że problem rozwiązałyby gumki u dołu pod stopami uniemożliwiające ściąganie się nogawek w czasie jazdy. Poza tym zestaw- kurtka i spodnie sprawdziły się w czasie 700 kilometrowej podróży w stopniu bardzo dobrym i z czystym sumieniem mogę polecić ją wszystkim tym, którym zależy na właściwym zabezpieczeniu dziecka podczas jazdy na skuterze. Na koniec warto wspomnieć o cenie. Za cenę 180 PLN dostajemy bardzo dobrze wykończoną kurtkę, dobrze chroniącą przed wiatrem i niskimi temperaturami zewnętrznymi a także w stopniu podstawowym chroniącą przed skutkami upadków dziecka podczas jazdy. Spodnie to koszt 80 PLN, co daje łącznie kwotę 280 PLN. Sądze, że ciężko będzie nam znaleźć produkt z podobnymi walorami użytkowymi za tak atrakcyjną cenę.

Kliknij żeby powiększyć

+ Bardzo dobra ochrona przed wiatrem
+ Właściwe wykończenie, brak oznak podrażnień skóry
+ Miękkie protektory. Nieuwierające, idealne dla dziecka
+ Możliwość indywidualnego zamówienia kompletu na konkretny wymiar
+ Bardzo dobry stosunek ceny do jakości

– Brak gumek ściągających w nogawkach

Komplet odzieży dla dziecka udostępniła do testów firma Feliks.
www.moto-feliks.pl

MariuszBurgi