Koncepcyjny hiper skuter Suzuki G-Strider

Edytor:MariuszBurgi

Suzuki z dumą prezentuje swoją wizje skutero-motocykla przyszłości Suzuki suzuki-Strider. Jest to motocykl całkowicie nowej generacji, pełen innowacyjnych rozwiązań: pozycja kierowcy jest podobna do naturalnej pozycji przyjmowanej przez ciało człowieka w stanie nieważkości. Czterosuwowy dwucylindrowy silnik w układzie rzędowym o pojemności 916 ccm i z rozrządem DOHC zblokowany jest ze skrzynią sekwencyjną sterowaną elektronicznie (SECVT) tą samą, która została zastosowana w Burgmanie 650

 

 

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć
Jego futurystyczna stylizacja rozbudza wyobraźnie. Najnowocześniejsza technologia sprawia, że jazda jest łatwiejsza, wygodniejsza, a właściwości wzbudzają zaufanie. Suzuki G-Strider to motocykl przyszłości,który znalazł się w naszych czasach.

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć

Kolejna generacja motocykli hi-tech

G-Strider posiada system telemetryczny nowej generacji, bazujący na najnowocześniejszych osiągnięciach technologi informatycznych. Interaktywna,dwukierunkowa komunikacja bezprzewodowa i nawigacja satelitarna w oparciu o dane Globalnego Systemu Pozycjonowania (GPS) sprawiają,że jedyny w swoim rodzaju system telemetryczny G-stridera zapewnia niespotykaną dotąd łatwość podróżowania. Kliknij żeby powiększyć
Oferujące precyzyjną kontrolę i nowocześnie wystylizowanie zawieszenie przednie wykorzystujące zwrotnicowy układ kierowniczy znajdujący się w piaście i spawany laserowo wahacz o pięknej linii. Układ hamulcowy posiada system ABS , a hamulec przedni wyposażony jest w radialne, czterotłoczkowe zaciski. Stabilność motocykla jest jeszcze lepsza dzięki oponom o dużej średnicy (przód 140/60/17;tył 220/40/18)

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć

Wielosegmentowy, mocny reflektor przedni składa się w wysokowydajnego projektora z lampą wyładowczą otoczonego diodami LED o wysokim natężeniu światła. Jazda nocą jest bezpieczniejsza, ponieważ reflektor oświetla drogę po wewnętrznej stronie łuku dzięki czujnikom monitorującym kąt nachylenia motocykla i skrętu kierownicy. Również lampa tylna jak i kierunkowskazy posiadają wysokowydajne diody LED są, więc bardzo dobrze widzialne w warunkach nocnych.

Inteligętny system bezkluczykowy i układ samodiagnostyczny.

Kliknij żeby powiększyć Po uruchomieniu silnika poprzez inteligętny system bezkluczykowy na podstawie danych dostarczanych przez wiele czujników przeprowadzana jest diagnostyka wszystkich waznych podzespołów pojazdu.Jej wynik wyświetlany jest na głównym monitorze.

Komunikacja bezprzewodowa i GPS.

Kliknij żeby powiększyć Wideofon,nawigacja satelitarna oraz GPS funkcjonują w oparciu o bezprzewodowy system komunikacji dwukierunkowej.

System wizyjny zamiast lusterek wstecznych.

Kliknij żeby powiększyć Dwie kamery zamontowane w module lampy tylnej przekazują obrazy do odpowiednich monitorów spełniających role lusterek.Dzięki nim kierowca może obserwować, co dzieje się z tyłu G-Stridera.

Monitor główny

Podświetlany elektroluminescencyjnie cyfrowy ekran na kierownicy pokazuje informacje dotyczące działania wszystkich kluczowych układów motocykla.Zdejmowany główny ekran ciekłokrystaliczny TFT umieszczony za przednią szybą pokazuje informacje telemetryczne. Konsola zamontowana na zbiorniku paliwa wyposażona jest w manipulator kulkowy i przyciski funkcyjne.,które można obsługiwać z łatwością w rękawiczkach.Rozrywki dostarczą cienkie jak papier głośniki wkomponowane w górną część obudowy po obu stronach schowka przedniego. Kliknij żeby powiększyć

Podstawowe dane

Całkowita długość :2445 mm
Całkowita szerokość :710 mm
Całkowita wysokość :1170 mm
Rozstaw osi :1800 mm
Wysokość siodła kier :615 mm

Silnik

Kliknij żeby powiększyć Czterosuwowy, chłodzony cieczą, dwucylindrowy rzędowy z rozrządem DOHC i czterema zaworami na cylinder.

Pojemność skokowa 916 ccm.
Opony przód 140/60/17
Opony tył 220/40/18

Na koniec kilka ciekawostek dotyczących Suzuki G-Stridera.

Wartość G-Strider’a oszacowana została na 300.000 EUR!!!
Ubezpieczenie tego nietypowego pokazdu na 5 dni pobytu w Polsce kosztowało firmę z Hamamatsu 10.000 PLN!!!
Motocykl wprowadzano na hale targów przed obawą upadku w osiem osób!!! Przed imprezą w Warszawie G-Strider pokazywany był na targach w Budapeszcie na Węgrzech a teraz po pokazie na Motor Bike Show Poland 2004 pojedzie do Aten w Grecji.

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć
Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć

Materiał zaczerpnięty dzięki Suzuki Motor Polska.