Honda S- Wing 125/ 150 nowość 2007

Edytor:Dee Jay

Pomimo faktu, że gama skuterów SH jest absolutnym hitem i bestsellerem, Honda nie zapomina o miłośnikach skuterów na małych kołach – i tak do oferty wprowadza najnowszą propozycję S-Wing.
Pomniejszona wersja Silver Winga (analogia w nazwach jest celowa) wyposażona ma być w dwa silniki znane już z takich modeli jak Pantheon czy wspomniany SH – mowa tu o pojemnościach 125 i 150 ccm . Wygląd nowej Hondy przykuwa uwagę – szczególnie masywna przednia owiewka, z wkomponowanymi dwoma reflektorami, oraz idealnie wpasowana duża szyba przednia.

 

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć

Ergonomia pozwala na bardzo wygodne podróżowanie – chociaż w tej chwili jest to czysto teoretycza kwestia. Dwupoziomowy schowek pod siedzeniem, pozwala na umieszczenie w nim jednego kasku integralnego, oraz jednego typu JET.

S- Wing zgodnie ze standardem, wyposażony jest w hondowski system przeciw kradzieżowy HISS. Fakt, że system ten dostępny jest bez żadnych dopłat, bardzo pozytywnie odznacza ten skuter na tle konkurencji. Z Hiszpanii, docierają informacje na temat możliwych wersji wyposażenia – i tak, wersja standardowa opatrzona będzie symbolem STD, natomiast wersja bogatsza nazywać się będzie DX. Na czym polegać ma ta różnica ?? S-Wing DX jako pierwszy wyposażony będzie w ABS i CBS, tym samym będzie to pierwszy skuter z całkowicie zintegrowanym oraz asystowanym hamowaniem.

Kliknij żeby powiększyć

Na chwile obecną nieznana jest cena skutera, ani jego data wprowadzenia do sprzedaży. Co wiadome, to że Honda zacznie reklamować S-Winga z początkiem wiosny.

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć

Dane techniczne:
Silnik: jedno cylindrowy, 4suwowy, chłodzony cieczą, z elektronicznym wtryskiem PGM-FI
Moc: 9kW przy 9000 obr/min
Hamulce: tarczowe (b/d)
Wymiary: 2095 x 745 x 1440 mm
Rozstaw osi: 1490 mm
Waga: 151 / 154 kg
Wysokość siedziska: 775 mm
Opona przednia: 110/90 13
Opona tylna: 130/70 12
Zbiornik paliwa: 11,5 litra

Tekst: Dee Jay
Foto: Honda.com