DARCIE RETBIKA

Edytor:Redakcja

W imieniu firmy Retbike – producenta profesjonalnej odzieży motocyklowej – pragnę zaprosić Państwa na organizowany przez nas show. Postanowiliśmy pokazać coś, czego jeszcze nie było: testujemy nasze kombinezony podczas próby zwanej: „Darcie Retbika”. Polega ona na ciągnięciu na linie za motocyklem kaskadera ubranego w zestaw Retbike, dowodząc na żywo i bez przekłamań (w ten spektakularny sposób:) nie tylko jakości naszej oferty ale również konieczności posiadania bezpiecznego ubrania podczas jazdy motocyklem.

Na stronie www.retbike.pl możecie Państwo zobaczyć filmy, które nakręciliśmy na największych imprezach motocyklowych w zeszłym roku („Otwarcie sezonu” na Warszawskim Bemowie, w Łodzi na „Custom Bike Show”, w Bednarach (pod Poznaniem) podczas „Motoextreme Show”, oraz w Warszawie na „Nowym Świecie Motocykli”).

Najbliższe „DARCIE RETBIKA” odbędzie się podczas Otwarcia Sezonu Motocyklowego w Warszawie na Bemowie w sobotę, 14 kwietnia 2007 ok. godz. 13.30 (przed lub po spodziewanej wizycie Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz) oraz o godz. 16.30 (po paradzie motocyklistów) a także w Zabrzu na MOTOR BIKE SHOW POLAND 2007 w niedzielę, 15 kwietnia 2007 o godz. 11.00 i 13.00.

Kliknij żeby powiększyć Kliknij żeby powiększyć

Wartość edukacyjna pokazu

Pokaz ma udowodnić potrzebę stosowania, podczas jazdy na motocyklu, odpowiednio skonstruowanego ubrania.
Celem nadrzędnym jest zwrócenie uwagi na aspekt bezpieczeństwa w stosowaniu takiego stroju, który jest swoistą „karoserią motocyklisty”.
Nasze kurtki, spodnie oraz kombinezony posiadają trójwarstwową, wzmocnioną konstrukcję o przedłużonej wytrzymałości na czynniki fizyczne, takie jak:
– rozrywanie (CORDURA – warstwa pierwsza, zewnętrzna, jest szczególnie odporna na działanie sił mechanicznych – jest to jej podstawowe zadanie)
– tarcie, a więc wzrost temperatury
– uderzenie (między innymi, poprzez zastosowanie specjalnych, udarochłonnych, profilowanych anatomicznie i ergonomicznie ochraniaczy z Certyfikatem Bezpieczeństwa CE; na stawy barkowe, łokciowe, kolanowe oraz plecy)
Ponadto, obecność powietrza pomiędzy poszczególnymi warstwami daje niejako efekt „poduszki powietrznej”. Nawet jeżeli dojdzie do rozerwania tej konstrukcji, to proszę zwrócić uwagę na to, iż spełniła ona swoje zadanie, ponieważ tak jak w przypadku kasku, pochłonęła porcję energii wytrzymując działanie nieprzyjaznych człowiekowi sił znacznie dłużej niż zwyczajne ubranie…

Zapraszamy wszystkich na Bemowo 14 kwietnia.