AWARIE BURGMANA 650 K3

Edytor:Redakcja

(dane z rynku niemieckiego)

1.Najczęstszym problemem z jakim spotkamy się w An 650 jest naderwanie mocowania tłumika (tzw.trójkąt wydechu). Zdarzyć się to może po 3-4 tyś.km jak również po 20 tyś. W ramach naprawy gwarancyjnej serwisy wymieniają całe tłumiki.Nowe mocowanie jest pozbawione tej wady.

 

2.Problemy z łożyskami kół.Jest to druga typowa usterka jaka może wystąpić w tym modelu.Sygnałem że coś jest nie tak będzie mała żółta stróżka która będzie wyciekać z osi. Na pewno mając to na względzie powinniśmy bardzo uważać na mycie karcherem kół. W ramach naprawy gwarancyjnej serwisy wymieniają łożyska kół na nowe pozbawione tej wady.

3.Rzadszy problem który potrafi się pojawić to kłopoty związane z kołem zębatym w przekładni. Wymiany są wykonywane w ramach gwarancji.

4.Sporadycznie (dwa przypadki z rynku niemieckiego) wystąpił problem z napinaczem rozrządu. Oczywiście wymiana gwarancyjna.

5.Jeden przypadek o jakim wiadomo wystąpił z silnikiem ustawiającym położenie kół przekładni SECVT. Naprawa gwarancyjna.
To tyle jeśli idzie o znane mi awarie. Zaznaczam, że dane pochodzą od naszych zachodnich sąsiadów gdzie ilość sprzedanych Burgmanów 650 jest duuuuuuużo większa.
W Polsce o ile mi wiadomo jak na razie nie zanotowano specjalnych awarii poza drobnymi zastrzeżeniami kosmetycznymi. Pamiętajmy jednak że z Polskich salonów wyjechało jak na razie 10 sztuk An”ów 650 a w Niemczech sam Berlin sprzedał 20 sztuk w 2003 roku! Ile sprzedano w całym kraju nie wiem. Jak widać dysproporcja jest ogromna i dlatego muszę się często posiłkować niemieckim statystykami które mają na czym bazować. Jeśli macie jakieś info odnośnie jakiś niedomagań lub zauważonych wad piszcie do mnie.