Skocz do zawartości
www.burgmania.net

dr.big

Administrator
 • Zawartość

  10 247
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O dr.big

 • Tytuł
  *************

Kontakt

 • Strona Internetowa
  http://www.burgmania.net

Informacje o profilu

 • Maxiskuter
  Yamaha T-Max 530
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość zamieszkania
  Berlin
 • Zainteresowania
  Takie i owakie, a między innymi ciekawe skutery...
 • Rocznik skutera
  2013
 • Data urodzin
  18.05.1970

Ostatnie wizyty

4 237 wyświetleń profilu
 1. Arturo, ok. 1,5 km Kasprzaka (pomiędzy Daszka a Prymasa) przez ok. 30- 45 minut . Reszta odpowiednio. Przynajmniej ja to tak zrozumiałem. Ale może coś nie tak .
 2. dr.big

  SYM.... Dlaczego nie.. Dlaczego tak....

  Tu się zgadzam w 100%. Jeśli chodzi o dopasowanie pojazdu do takiego budżetu, to jak najbardziej jeden cylinder . Edit: Czyli mielony sznycel poproszę ...
 3. dr.big

  SYM.... Dlaczego nie.. Dlaczego tak....

  Zakładam, że oba świeże, więc nie dzielmy włosa na czworo i nie wydziwiajmy . Wolę sznycla, bo w mielu to teoretycznie nie wiadomo co zmielone . Zakładam kupionego. Nie widzę co jem. Po drugie pisałem o "sznyclu wiedeńskim"-> cielęcina. Nie "szyncla po wiedeńsku" z wieprzowiny . To "drobny" ale jakże ważny niuans. Całkiem jak z tym jednocylindrowcem vs. dwucylindrowcem . Dla niektórych niuans. Dla innych nie. Edit: Było tu pisane coś o "lansie", no to ja się zapytam, czy kupując skuter "z fotki" tylko dlatego, że ładny to nie ów wytykany "lans" ? Co mi po "ładnym", skoro jeździ fajansiarsko i są naprawdę dużo lepiej jeżdżące? Zeby znowu nie było, jeździłem naprawdę wieloma jednośladami, i jest wielka różnica w jeździe skutem jednogarkowym i tym z dwoma. Ale co ja będę o tym pisał. Wystarczy spróbować w realu.
 4. dr.big

  SYM.... Dlaczego nie.. Dlaczego tak....

  Zdjęciami, ani zapłaconą ceną się nie jeździ . Ale jazda skuterem dwucylindrowym vs. jednocylindrowym różni sie diametralnie i właśnie to m.in. jest różnicą ceny. Nie wspominam nawet o innych bardziej skomplikowanych rozwiązaniach technicznych w AN650. Dysproporcja w wysokości kwot potrzebnych do zakupu jest wtedy oczywista . To jakby porównać miela (mielonego) ze sznyclem wiedeńskim. I to kotlet, i to. Podobno .
 5. dr.big

  Styczeń 2019 w Zachodniopomorskim

  PayPal ma swój przelicznik walutowy- niekorzystny. Dodatkowo doliczają zazwyczaj opłatę za zagraniczne zakupy w zależności od ich wysokości. Opłaty karty kredytowej to wiadomo, zależy od banku i "jakości" karty. W końcowym efekcie dla siebie masz rozliczenie w złotówkach . Po "nakarmieniu" wszystkich instytucji po drodze .
 6. No wiesz ... Przecież Arystoteles i wielu innych po nim to część spisku trwającego kilkadziesiąt wieków. Nie wiedzieli co czynią i już wtedy byli pewnie sterowani przez jakieś UFO lub iluminatów ... Filmik zamieszczony na Youtube wszystko to "wyjaśni" i "udowodni" w 10 minut ... Przerażające ...
 7. dr.big

  Trójkołowcem na kategorię B!

  Aktualizowana nieznacznie, ostatnio 5.11.2018. Ale początkowo uchwalona faktycznie we wrześniu 2007. Ewolucja i dopasowanie widocznie wystarczają .
 8. dr.big

  Trójkołowcem na kategorię B!

  Ale to raczej spoza Europy . Bo w UE obowiązuje chyba 2007/46/EG. PS. Ja nie narzekam, bo mam uprawnienia na pojazdy do 12 ton, jedno i wielośladowe. Nie licząc tych pływających.
 9. Nie chce mi się nawet "dyskutować" na temat tych "rewelacji" i dalej oglądać . Już w pierwszych dwóch minutach filmiku widzę manipulację. Cień pierwszego(bliższego) astronauty jest dłuższy (filmik), ale na grafice to cień drugiego(dalszego) jest dłuższy. Z zasadami optyki już na samym początku na bakier... To co tam "wyprodukowali umysłowo" dalej ? Na youtubie są filmiki "udowadniające", że Ziemia jest płaska. Ba, na inne "oczywiste rzeczy" też są "dowody" ... Ale kto chce niech oczywiście wierzy. Pamiętajcie na początku napisane: to są "...szalenie ważne argumenty, zaledwie kilka faktów... szokujące rzeczy..". To nie przelewki. Reszta filmików tego autorstwa też zachęcająca: "Koalicja nieustraszonych pogromców masońskich wampirów ostatnią deską ratunku" lub "Ponadświatowe intelekty, Matka Boża Anielska oraz Tritos Uranos" albo "Lucyferyczny szczyt odysu energii życiowej zorganizowany w Polsce przez PiS !" .... Hmmmm, zachęcające . Nie polecam .
 10. dr.big

  Trójkołowcem na kategorię B!

  Jasne, że w De można ... oczywiście pod warunkiem, że kat. B była zrobiona przed 01.04.1980 . A bez prawka kat. B to nawet pięćdziesiątką nie można. I bardzo dobrze . Kierowcy mają przynajmniej pojęcie o przepisach. No i jak już napisał Lucek: kategoria na B trójkółki to L5e. A że krzywdę można zrobić sobie i innym nawet 50ccm pokazuje dobitnie ten filmik: "...za bardzo gazu dałem..."
 11. dr.big

  SYM.... Dlaczego nie.. Dlaczego tak....

  Przy porówaniu SYM - Kymco. Ja np. bezdyskusyjnie Kymco . Zarówno w PL, jak i De.
 12. dr.big

  SYM.... Dlaczego nie.. Dlaczego tak....

  I to jest wykładnią produktu ???? Moim zdaniem "słaba" argumentacja . Czy ktoś powie, że Dacia jest super? Nie. Powie, że jest może ok, za tą cenę. To wszystko. Ale dobrego miejsca to ona w żadnym rankingu fajnych samochodów nie zajmie. Jedynie w rankingu przystępnych cenowo . I nie muszę tu nic wydziwiać w stylu "3 panów z Top Gear". PS. Prawie wszyscy Islandczycy jedzą sfermentowanego i "zgniłego" rekina. Tzn. że inni będą go uważać za przysmak? Jest oooobrzydliwy, próbowałem. Ale to oczywiście mój punkt widzenia. Skodę bym kupił, Dacii w tym punkcie rozwoju zdecydowanie nie . A Hundaia to małem coupe "laaata świetlne" temu. Jeszcze salonów tej marki wtedy chyba nie było . Wychodzę z założenia, że każdy kupuje to, co uważa za stosowne. Bez prób "szufladkowania". Czy Mercedes jest "ulubiony"? Wątpię.
 13. dr.big

  SYM.... Dlaczego nie.. Dlaczego tak....

  Odpowiem trochę przewrotnie... A czy zabawki trzeba kupować najtańsze? To nie zawsze znaczy najgorsze... Najlepsze/najgorsze... Najtańsze/najdroższe... Temat dla "zapaleńców " i "testerów" na długie zimowe wieczory. Ale od 21 grudnia noce coraz krótsze ... Czasu na "bardzo ważne dyskusje" coraz mniej .
 14. dr.big

  Trójkołowcem na kategorię B!

  W De też tak jest. No i jeszcze "motocyklowe wystające" kierunki z przodu i z tyłu, oraz tablica rejestracyjna z przodu.
 15. Być może, nie wiem . Tu wycinek z tego tekstu: "...w Austrii (...) Tamtejsze władze wychodzą z założenia, że w przypadku kamer umieszczonych w autach i nagrywających to, co dzieje się na drodze, mamy do czynienia z monitoringiem wizyjnym miejsc publicznych....(...) ... Dopuszczalne są jedynie prywatne filmy turystyczne, ale nie wolno ich publikować bez zgody widocznych na nich osób." Czyli za nagranie filmiku z terenu Austrii i wrzucenie go na jakiegoś "youtuba" może coś tam grozić. Nie zapominajmy, że od lat istnieją firmy zajmujące się ściganiem takich "wykroczeń" w internecie i naganiających sobie w ten sposób klientów i zlecenia. Trend w UE jest raczej jednoznaczny: "(...)Od ubiegłego roku używanie kamerek samochodowych jest w Wielkim Księstwie Luksemburga oficjalnie zabronione. Tamtejsze przepisy dopuszczają posiadanie kamer samochodowych, ale ich używanie na drogach publicznych jest karalne – grozić może za to grzywna, a w skrajnych przypadkach, np. w razie publikacji nielegalnych materiałów, nawet więzienie.(...)"
×